Skup Propolisu
KLASA I - 160 zł

+ zwrot kosztów wysyłki powyżej 5kg

  • Ogólne informacje
  • Płatność i Wysyłka
  • Formularz kontaktowy
Ogólne informacje

Propolis można dostarczyć osobiście do siedziby bądź wysłać. W przypadku wysyłki umieścić w pudełku, zapakowany w worek foliowy lub inne szczelne opakowanie, zabezpieczające przed wilgocią i rozsypaniem.  Nie jest konieczne wykupywanie opcji "ostrożnie" lub "szkło".

W przesyłce zbiorczej prosimy o niełączenie i mieszanie propolisu od rożnych dostawców. Należy zapakować w worki oddzielnie i oznaczyć imieniem oraz nazwiskiem.

Do paczki proszę dołączyć kartkę z następującymi danymi: imię oraz nazwisko, adres, numer konta bankowego (wyjątek - płatność przekazem), telefon, adres email (opcjonalnie),  numer dowodu osobistego. Numer dowodu jest prawnie wymagany do wystawienia dokumentu zakupu - Faktury Vat RR. Pozostałe dane służą uregulowaniu płatności i ewentualnie w celu kontaktu. W przypadku podania adresu email, dokument zakupu zostanie przesłany drogą elektroniczną

Jakość towaru
Klasa I

Żywica - min. 65%

Wosk - max 30%

Zanieczyszczenia mechaniczne - 3%

Zanieczyszczenia farmakologiczne - niedozwolone

By uniknąć skażeń farmakologicznych należy nie stosować antybiotyków w celu leczenia chorób bakteryjnych np. Zgnilca, oraz zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie używanej węzy. Niestety praktyka wskazuje, że wosk pochodzenia poza EU jest najczęściej skazony antybiotykami, w szczególności bardzo groźnym chloramfenikolem -  trwałym związkiem, mającym tendencje do kumulowania się przez wiele lat w wosku.  Badania na ten antybiotyk są dokładniejsze, niż na inne związki dlatego nawet mikroskopijna ilość stanowi zagrożenia. Wosk jest częścią propolisu więc towar ten jest najbardziej podatny na skażenie, ale problem może dotyczyć także innych produktów pszczelich. Istnieją dowody naukowe na przenikanie zanieczyszczeń z wosku do miodu, dlatego pewność co do pochodzenia węzy musi być dla odpowiedzialnego pszczelarza priorytetem. Miód, propolis, skażone antybiotykami są pozbawione wartości handlowej oraz narażają sprzedawce na problemy ze służbami weterynaryjnymi.

Jednym z wyznaczników jest cena węzy - zbyt niska wskazuje na pochodzenie ukraińskie bądź azjatyckie - regiony szczególne trapione problemem antybiotyków.

Płatność i Wysyłka
Płatność

Zapłata zostanie zrealizowana w terminie do 5-ciu dni roboczych liczonych od dnia odebrania paczki . Dostępne formy płatności to

  1. Przelew środków na konto bankowe
  2. Przekaz pocztowy ( za dodatkową opłatą wg. cennika Poczty Polskiej, odliczaną od całkowitej kwoty płatności )
  3. Gotówką w siedzibie firmy ( po odliczeniu należności na poczet podatku   VAT-8% )
Wysyłka oraz zwrot kosztów

Paczkę należy nadać na adres siedziby bądź podanych niżej punktów odbioru za pomocą poczty bądź dowolnego kuriera. W celu redukcji kosztów można skorzystać z usług brokerów, takich jak np "Furgonetka", lub "Sendit"

Adres do wysyłki:
IGO PHU
ul. Zdrowa 50
20-383 Lublin
 
Punkty Odbioru (wysyłka do placówki, paczkomat)
Poczta Polska: FUP Lublin 2
INPOST Paczkomaty: LUB09ML
Paczka w Ruchu: Dominów RYNEK 1
 
Zwrot kosztów

Zwrot kosztów wysyłki dotyczy przesyłek z propolisem o masie towaru ponad 5kg i przyznawany jest na podstawie kopii dowodu nadania. W przypadku braku dokumentu, koszt jest ustalany na podstawie cennika firmy spedycyjnej

Formularz kontaktowy

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa pytania bądź uwagi